Baterie stacjonarne serii OPzS znajdują zastosowanie jako awaryjne źródło zasilania w telekomunikacji, energetyce, przemyśle, w szpitalach, obiektach użyteczności publicznej i na kolei. Ze względu na wysoką niezawodność stanowią pewne źródło zasilania sal operacyjnych, central telefonicznych, urządzeń sterowania i zabezpieczeń w elektrowniach i stacjach rozdzielczych, układów oświetlenia awaryjnego i wielu innych systemów o najwyższym stopniu odpowiedzialności. Dzięki bardzo niskiemu samorozładowaniu baterie OPzS doskonale pracują z ogniwami fotowoltaicznymi w zakładach wykorzystujących energię słoneczną. Baterie dostarczane są do użytkownika w wersji naładowanej po teście pojemności wykonanym u producenta.
BATERIE SZCZELNE BEZOBSŁUGOWE
Akumulatory o napięciu 2, 6 i 12 [V], zakres pojemności: 0,8-3000 [Ah], żywotność 5, 7, 10 i 15 lat. Znajdują szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju urządzeniach stacjonarnych, spełniających funkcje bezprzerwowego zasilania w przypadkach awaryjnych - praca buforowa (UPS-y, oświetlenie awaryjne, systemy alarmowe i p. poż., centrale telefoniczne, kasy fiskalne, itp.), urządzeniach przenośnych, gdzie akumulator jest podstawowym źródłem zasilania - praca cykliczna (urządzenia mobilne i przenośne).
Zalety akumulatorów: nie wymagają pomieszczeń ze specjalną, wymuszoną wentylacją, nie wymagają uzupełniania elektrolitu oraz ciągłej konserwacji, nie są szkodliwe dla otoczenia, posiadają wyższą sprawność energetyczną oraz niższą oporność wewnętrzną, są średnio o 70% mniejsze oraz o 50% lżejsze przy danej pojemności, są w stanie ciągłej gotowości do pracy, bezpieczne i łatwe w użyciu, zastosowane w buforowych układach zasilania charakteryzują się wieloletnią żywotnością, natomiast przy pracy cyklicznej wysoką liczbą cykli ładowania/rozładowania. Posiadają atesty i certyfikaty: ISO 9001/2000 producentów, znak bezpieczeństwa „B” oraz CE. Akumulatory te to idealny produkt do stosowania w odpowiedzialnych instalacjach wymagających najwyższego stopnia niezawodności.